logo projektu Zahradní Terapie
0
0.00 0 položek

Žádné produkty v košíku.

Zahrada pro smyslovou aktivizaci

Zahrada nabízí širokou škálu smyslových podnětů. Smyslové vjemy jsou pro fungování našeho mozku nepostradatelné. Prvky podporující smyslové vnímání umísťujeme v zahradě v takovém množství, aby zahrada nebyla přesycena, ale odpovídala možnostem a zkušenostem uživatelů zahrady.

Žlutá a modrá barva květů je vhodnou kombinací v zahradách, které navštěvují lidé se zrakovým postižením nebo snižujícími se zrakovými schopnostmi, např. v domovech pro seniory.

Hmatem vnímáme vše, čeho se dotýkáme rukou, nohou, obličejem nebo jinou částí těla. Používáme rostliny se zajímavou texturou a strukturou.

V zahradách se můžeme zaposlouchat do šumů a zvuků přírody, využívat sluchových prvků, tekoucí voda poslouží i k orientaci. Cílenou výsadbou lze eliminovat hluk z ulice a města.

Vonné a aromatické látky působí na naši psychiku, mohou povzbuzovat i uvolňovat, ovlivňují tělesné funkce člověka. Vůně vyvolávají vzpomínky.

Informační listy v dalších světových jazycích2022 ZahradniTerapie.cz
Translate »
cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram