logo projektu Zahradní Terapie
0
0.00 0 položek

Žádné produkty v košíku.

Zahradní terapie

ZAHRADNÍ TERAPIE přirozeně využívá léčivého vlivu přírody na člověka. Zahrada nabízí nepřeberné množství inspirace, láká k pohybovým aktivitám a hrám, umožňuje člověku uvolnit negativní pocity, odbourává stres, přináší odpočinek a harmonii.

Zahradní terapie pomáhá člověku cítit se lépe - a to jak psychicky, tak fyzicky. Léčebné účinky lidé pociťují nejen při přepracování či stresové zátěži, tato terapie blahodárně působí také při léčbě různých dlouhodobých onemocnění nebo zotavování se po úrazech.

Můžeme zde trénovat paměť, jemnou motoriku i naše smysly. Nacházíme zde prostor pro setkávání, kreativní tvorbu i (sebe)poznávání. Zahrada má tak mimořádný potenciál k terapeutickému využití.

Vymezení zahradní terapie od pouhého pobytu v zahradě nebo zahradničení je dána zacílením. Všechny aktivity probíhají cíleně podle stanoveného plánu pod vedením zahradního terapeuta.

Zahradní terapie je určena pro všechny. Není omezena věkem, pohlavím, zkušeností ani zdravotní diagnózou. Sosna (Slovensko)

Díky mobilním záhonům může zahradní terapie probíhat i bez zahrady. Pomáhá tak i lidem, kteří jsou upoutáni na lůžko a do zahrady se nedostanou. Floramobil, Lipka (Česko).

Informační listy v dalších světových jazycích

2022 ZahradniTerapie.cz
Translate »
cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram