logo projektu Zahradní Terapie
0
0.00 0 položek

Žádné produkty v košíku.

Terapeutické zahrady

KAŽDÁ TERAPEUTICKÁ ZAHRADA je jedinečná a originální. Zahrada upravená pro pohybovou a senzomotorickou rehabilitaci bude vypadat jinak než zahrada určená k tréninku a rozvoji soběstačnosti, jemné motoriky a paměti. Jiná bude zahrada relaxační, jejímž cílem je obnova vnitřních sil a rovnováhy. Výrazná specifika mají zahrady určené dětem nebo zahrady pro nevidomé.

Při Nemocnici milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze (Česko) vznikla léčebná zahrada napomáhající léčbě pacientů. Nabízí prostor pro ztišení, meditaci a relaxaci pacientů a jejich blízkých. Prosluněné prostředí zahrady napomáhá při léčbě pacientů.
Do zahradnictví ATZ Schwaigau (Rakousko) docházejí osoby s psychickými problémy. Stále větší procento je osob s depresemi, úzkostmi nebo vyhořením v důsledku současného uspěchaného života s důrazem na výkon. Práce s rostlinami a terapeutické techniky je vrací zpět do běžného života.
Tradiční venkovské květiny s výsadbou ovocných stromů ukotvují v koloběhu roku a poskytují časovou orientaci pro osoby s demencí. Domov důchodců Proseč u Pošné (Česko).

Rozlehlá zahrada Domova Na Zámku v Nezamyslicích (Česko) pro osoby s mentálním postižením umožňuje sadařství, pěstování polních a zahradních plodin i odpočinek.

Informační listy v dalších světových jazycích2022 ZahradniTerapie.cz
Translate »
cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram