logo projektu Zahradní Terapie
0
0.00 0 položek

Žádné produkty v košíku.

Bezpečná zahrada

Lidé, kteří potřebují terapii, jsou náchylnější k úrazům a infekcím.  Pro správný účinek zahradní terapie je důležité, aby se na zahradě cítili bezpečně.

Vyhýbáme se ostrým hranám nebo ostnatým rostlinám. Nevnášejte nebezpečné nebo neznámé materiály do zahrady ani na kompost. Vosí hnízda, polámané visící větve stromů, mrtvá zvířata atd. musí být odstraněna. Některá rizika jsou v přijatelném rozmezí přípustná a uživatelé se musí naučit se s nimi vyrovnat.

Nástroje by měly být bezpečně skladovány, před použitím zkontrolovány a při používání správně přenášeny. Učte uživatele bezpečnosti jednoduchými pravidly, např. pomocí symbolů, a rozvíjejte dovednosti sebeobsluhy.

Šťáva routy vonné může na slunci po kontaktu s kůží vyvolat fotosenzitivní reakci.

Na zahradě nepěstujeme nejedlé nebo jedovaté rostliny, které by mohly vést k záměně s jedlými (např. jahodka indická).

Karta zahradních pravidel: například „ Vždy se zeptejte, než něco sníte“

Hygiena je nezbytná, zejména v případě konzumace plodin. Umožněte mytí rukou/plodin, např. přenosným venkovním barelem.

Pro terapeutické využití se doporučuje mít přírodní zahradu, tedy zahradu bez chemikálií nebo ji udržovat prostřednictvím ekologického zemědělství. Pak je bezpečná jak pro uživatele, tak pro živočichy, které můžeme pozorovat a těšit se z nich.

Informační listy v dalších světových jazycích



2022 ZahradniTerapie.cz
Translate »
cart linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram